Dopis z budoucnosti

15.09.2021

Život je poskládán z mnoha křižovatek. Některé jsou jednoduché, jiné složité a nepřehledné. Snad nejhorší jsou kruhové objezdy, kde jezdíme stále dokola a nemůžeme si vybrat, kterým výjezdem se dát.

Rozhodnout se a převzít zodpovědnost za to, co nastane, někdy bývá opravdu obtížné. Přináší to s sebou úzkost a intenzivní prožívání nejistoty. Nakonec to může být důvodem, proč vyhledat odborníka a v důvěrném vztahu vytáhnout obavy a nejistoty na světlo a začít o nich mluvit a rozplétat je...

Pokud se potřebujete rozhodnout, chcete zvolit to nejlepší řešení, jenže zatím nevíte, které to je, můžete vyzkoušet techniku, která přesahuje tady a teď a hledí na současnost z budoucí a laskavé perspektivy.

Laskavost má v této technice důležitou roli - pokud se neumíte mít rádi, tak pro vás nemusí mít takový přínos.

Až budete mít chvilku klidu, vezměte si papír a něco na psaní. Zavřete oči, nebo je mějte otevřené a představte si, že je vám třeba 82 let a jste na sklonku svého života. Jste staří a už nemáte moc možností, jak změnit svůj život - na rozdíl od současnosti. Jste už ve věku, kdy nemáte moc sil, to ale vyvažuje moudrost, kterou jste získali.

Staňte se na chvíli tím starým a moudrým člověkem. A položte si otázky, na které hledáte odpovědi. Vše, co vás jako starého člověka k tématu napadá napište jako dopis sobě - svému současnému já. Se vším všudy - i s oslovením. Piště všechno, co vás napadne, neblokujte se...

Takto můžete podpořit sami sebe, získat sílu, zodpovědnost i další pohled, který vám byl do té doby skryt. V důležitých momentech života vám může dopis z budoucnosti přinést rozuzlení.